One at a Time
Common Core Sheets
Correct: 0 Incorrect: 0 Average: 0%
Instructions:
The table below shows the prices of several items at a fruit stand.
ItemPrice
orange$1.35
strawberry$1.90
apple$3.10
watermelon$2.75
cherry$1.65
Paige had $5.00 when she went to the stand. If she bought 1 strawberry what is the most expensive item she can buy with the money she has left?



↻ Reset Score

➔ Skip Problem

📁 Generate Results Printout

Advertisement:
Options

Only works on 'Create New Sheet' (»).
Include standard on Sheet
Do not include modified sheet
due date